Nie da się ukryć, że Apple Music uważany jest za stosunkowo ciekawy, jednocześnie przydatny serwis muzyczny. Niestety zdarzają się sytuacje, w których chcielibyśmy z niego zrezygnować. Jednak w jaki sposób tego dokonać? Czym dokładnie jest aplikacja Apple Music? Co możemy znaleźć w aplikacji Apple Music? Na jakich urządzeniach działa wcześniej wspomniana usługa? Jak działa i w jaki sposób zrezygnować z subskrypcji Apple Music? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Apple Music – co to za aplikacja?

Zanim rozpoczniemy dywagacje na temat rezygnacji z usługi Apple Music, warto wcześniej zainteresować się, czym ona tak właściwie jest. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie tego pojęcia, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien serwis, który to oferuje nam dostęp do muzyki na urządzeniach z systemem iOS, m.in. na iPhone’ach czy też komputerach MacBook. Został on opatentowany i wprowadzony na rynek w 2015 roku. To właśnie on umożliwia nam dostęp do wielu różnych utworów poprzez media strumieniowe. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie zobaczmy właściwie żadnych reklam, które to potrafią być tak uciążliwe i irytujące. Na dzień dzisiejszy Apple Music oferuje swoim klientom ponad sześćdziesiąt milionów utworów, co z pewnością jest wartością zaskakująco wysoką. Usługa ta umożliwia korzystanie z playlist, składanek czy też wideoklipów- w zależności od indywidualnych preferencji. Jeśli nadal nie rozumiemy, na czym polega świetność Apple Music, warto zdecydować się na Apple autoryzowany serwis– specjaliści z pewnością rozwieją nasze wątpliwości. 

Co możemy znaleźć w aplikacji Apple Music?

Skoro wiemy już, czym jest Apple Music, warto zainteresować się, co możemy tam znaleźć. Przede wszystkim cała aplikacja podzielona jest na kilka sekcji. Prezentują się one następująco: iTunes Match, Dla Ciebie, Radio, Przeglądaj i Biblioteka Muzyczna. Warto wiedzieć co nieco o każdym rozwiązaniu. Jeśli chodzi o iTunes match, jest to usługa, która polega na tym, że dochodzi do analizy utworów, które dodajemy do biblioteki na komputerze stacjonarnym. W dalszej kolejności iTunes Match zastępuje dane utwory kopiami, które dostępne są w iTunes.

Warto wspomnieć o “Sekcji Dla Ciebie”, która w sposób szczególny lubiana jest przez użytkowników. To właśnie tam znaleźć możemy zupełnie unikalne rekomendacje poszczególnych playlist. Co ciekawe – zestawienia te są komponowane w oparciu o nasze indywidualne potrzeby i preferencje. Zobaczymy tu także ciekawe nowości lub utwory, które są często słuchane przez naszych znajomych. Znajdziemy je w zakładce o nazwie “Friends Mix”. Jeśli chodzi o sekcję radio – możemy odtwarzać działające 24 godziny na dobę Apple radio Beats 1. Dodatkowo mamy dostęp do wiele innych stacji internetowych/wirtualnych. Co ciekawe, utwory dobierane są na podstawie naszych preferencji czy nastroju, co jest ogromnym udogodnieniem.

W zakładce “Przeglądaj” jesteśmy w stanie znaleźć najnowsze wydania piosenek, albumów, teledysków, programów autorskich. Te ostatnie mogą być radiowe bądź telewizyjne. Co ciekawe- wszystkie mają cechę wspólną, bowiem zostały stworzone na zlecenie Apple Music. Sekcja “Biblioteka muzyczna” jest zsynchronizowana z naszym Apple ID poprzez serwis iCloud. W konsekwencji mamy dostęp do naszej biblioteki po zalogowaniu, niezależnie od aplikacji. 

Na jakich urządzeniach działa aplikacja?

Wiele osób zastanawia się, na jakich urządzeniach możemy skorzystać z Apple Music. Otóż okazuje się, że usługa ta dostępna jest na wszystkich smartfonach z systemem iOS, o ile jest to system z wersją 8.4 lub nowszą. W praktyce jest to więc udogodnienie dostępne właściwie na większości iPhone’ów czy też iPad’ów. Z takiej możliwości możemy skorzystać także na komputerach stacjonarnych. Jeśli nie widzimy takiej opcji, możemy odwiedzić MacBook serwis – specjaliści z pewnością udzielą nam pomocy i rozwieją nasze wątpliwości. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że Apple Music może być także obsługiwane na zegarkach Apple Watch lub za pośrednictwem Apple TV.

Jak działa i w jaki sposób zrezygnować z usługi Apple Music?

Wcześniej wspomniane udogodnienia możliwe są w ramach subskrypcji Apple Music. Pierwsze trzy miesiące są darmowe, jednakże w późniejszym czasie musimy dokonywać opłat, które wynoszą 9,99 zł, 19,99 zł lub 29,99 zł w zależności od tego, na jaki pakiet się zdecydujemy. Jeśli jednak chcielibyśmy zrezygnować z tego- jest to możliwe bez większych problemów. Wystarczy, że odwiedzimy ustawienia, a następnie wciśniemy na swoje imię i nazwisko. W dalszej kolejności przechodzimy do sekcji związanej z subskrypcjami. To właśnie tam wybieramy subskrypcję i ją anulujemy. Bardzo podobnie wygląda to w przypadku komputerów Mac, jednak w tamtejszym przypadku najpierw otwieramy aplikację App Store. Jeśli masz problem z rezygnacją z usług Apple Music, warto odwiedzić Apple naprawę Szczecin – doświadczeni pracownicy uporają się z naszym problemem w stosunkowo krótkim czasie.