Ile kosztują implanty pełnej szczęki? Braki w uzębieniu mogą negatywnie wpłynąć na nasz uśmiech, jednocześnie bardzo utrudniając jedzenie. Wymowa jest również często trudna, a pozostałe zęby poruszają się w jamie ustnej, co oczywiście nie jest idealne. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu: implanty dentystyczne.

Implanty dentystyczne – czym dokładnie są? Dlaczego warto wybrać implanty dentystyczne? Ile wydajemy na implanty zębów? Kto powinien zrezygnować z implantów dentystycznych? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższych artykułów, które z pewnością uspokoją czytelników.

Implanty dentystyczne – czym dokładnie są?

Jak wiadomo, wszyscy chcemy mieć piękne zęby. Jest to całkowicie normalne i niestety nie jest możliwe we wszystkich sytuacjach. Z różnych przyczyn mogą zdarzyć się nieprzyjemne zdarzenia, w wyniku których tracimy zęby stałe. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa, jaką są implanty dentystyczne. To pewne rozwiązanie, które zastępuje naturalne korzenie zębów, które powinny znajdować się w naszych dziąsłach. Wykonanie korony będzie możliwe tylko wtedy, gdy uda nam się prawidłowo osadzić implanty, a więc wypełnimy lukę w jamie ustnej.

Jeśli zdecydujemy się na zdefiniowanie implantów dentystycznych, to z całą pewnością możemy powiedzieć, że są to specjalne śruby wykonane z tytanu lub stali chirurgicznej – elementów, które są neutralne dla naszego organizmu. Są wkręcone w nasze szczęki. Gdy rana się zagoi, można przystąpić do odbudowy zęba. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów naśladowania prawdziwych zębów, na co z pewnością warto zwrócić uwagę.

Dlaczego warto wybrać implanty dentystyczne?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto zainwestować w implanty dentystyczne. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, ponieważ zalet takiego rozwiązania jest naprawdę wiele. Dla niektórych osób to zupełnie normalne, że nie mają ani jednego zęba w dolnej szczęce. Przecież na pierwszy rzut oka nie ma to wpływu na nasze zdrowie, a około 90% populacji cierpi na próchnicę. Niestety w praktyce ekstrakcja ma wiele konsekwencji. Najpierw obumiera tkanka kostna w miejscu, w którym wcześniej usunięto ząb.

Również inne zęby chcą przejąć jego funkcje, co prowadzi do większego obciążenia i szybszego zużycia powierzchni. Może to spowodować poważniejsze problemy. Dlatego usunięty ząb to nie tylko problem estetyczny, ale także funkcjonalny. Wybierając implanty zerowe nie tylko cieszymy się pięknym uśmiechem, ale także w szczególny sposób przyczyniamy się do poprawy zdrowia, na którym nam zależy.

Ile wydajemy na implanty zębów?

Ile kosztują implanty pełnej szczęki?

Ile kosztują implanty pełnej szczęki?

Skoro wiemy już, jak ważny jest problem implantów stomatologicznych oraz ile korzyści niesie ze sobą to rozwiązanie, warto zastanowić się nad kosztami takiego rozwiązania. Wiadomo, że implanty dentystyczne są najtrwalszym i najbardziej praktycznym sposobem uzupełnienia braków zębowych. Dlatego wielu potencjalnych pacjentów może być ciekawi kosztów, które będą musieli wziąć pod uwagę. Zanim podamy jakiekolwiek orientacyjne kwoty, warto zaznaczyć, że wartości te mogą się znacznie różnić. Na ostateczny koszt może mieć wpływ wiele czynników. Na przykład jednym z nich może być rodzaj implantu.

Nie bez powodu jest ich liczba lub kraje, w których przeprowadzana jest procedura. Eksperci będą nawet pilnować stanu zdrowia pacjenta. Osobiste preferencje lekarza również mają swój udział. Okazało się, że jeden implant dentystyczny kosztował około 4000 zł z badaniem. W praktyce jednak wartość ta może się znacznie różnić, dlatego warto poprosić eksperta o bezpłatną wycenę. Wtedy poznamy dokładny koszt, który będzie poparty odpowiednimi wyliczeniami.

Kto powinien zrezygnować z implantów dentystycznych?

Chociaż implanty mogą czasami być korzystnym rozwiązaniem dla niektórych osób, nie wszyscy odnoszą z nich korzyści. Implantacja ma wiele przeciwwskazań. W wielu przypadkach nie powinniśmy jednak samodzielnie decydować się na rezygnację z tej formy leczenia. W każdym przypadku warto porozumieć się z implantologiem i lekarzem prowadzącym.

Do ogólnych przeciwwskazań należą: nieleczona próchnica zębów, paradontoza, AIDS, alkoholizm, narkomania, osteoporoza, zaburzenia krzepnięcia, lekka, niestabilna cukrzyca, nowotwory, ciężkie choroby psychiczne, padaczka, ciąża. W przypadku tego typu schorzeń powinniśmy zrezygnować z implantów dentystycznych, ponieważ są one dla nas niebezpieczne.