Gabinety kosmetyczne oferują różnego rodzaju zabiegi na paznokcie oraz stopy, w tym także specjalistyczne jak np. pedicure leczniczy. Jest on najskuteczniejszym sposobem w walce z wrastającymi paznokciami, dający ulgę, zwalczający przykre dolegliwości. Sprawdzi się także jako metoda na zdeformowane stopy, bolesne odciski oraz pękające pięty. Dla kogo jest zalecany? Na czym polega? Jakie efekty daje? 

Czym jest pedicure leczniczy?

To zabieg leczący i pielęgnujący stopy, nazywany także pedicure’em podologicznym lub specjalistycznym https://kerpro.pl/co-to-jest-pedicure-leczniczy-2/. Metoda ta pozwala uniknąć schorzeń skóry czy paznokci, które mogą pojawiać się w przyszłości. Oprócz tego pomaga wykryć i usunąć zmiany patologiczne na dolnych kończynach. Podolog przed przystąpieniem do pedicure’u leczniczego przeprowadza z pacjentem wywiad w trakcie którego ustala ogólny stan jego zdrowia, uzyskuje informacje na temat przebytych chorób dotyczących nóg, by następnie postawić diagnozę aktualnych dolegliwości. 

Pedicure leczniczy - co na ten temat wiedzieć trzeba?Pedicure leczniczy jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który:

 • Odżywia skórę stóp, 
 • Opracowuje paznokcie, 
 • Wygładza naskórek. 

To świetne rozwiązanie dla osób mających problem z :

 • Modzelami,
 • Odciskami,
 • Pękającymi piętami.

Wyróżnia się wykorzystaniem odpowiednich preparatów, dużą wiedzą podologa odnośnie schorzeń stóp oraz pełną sterylizacją narzędzi. Po zabiegu stopa jest gładka, oczyszczona z jakichkolwiek zrogowaceń. W obrębie stóp krążenie krwi zostaje pobudzone, a pacjent jest zrelaksowany. 

Jak przygotować się do pedicure’u leczniczego? 

Udając się do gabinetu kosmetycznego, przed zabiegiem pedicure leczniczego, należy zadbać o to, by stopy były czyste i suche. Nie można też malować paznokci, ponieważ utrudniłoby to wstępną diagnozę przed leczeniem.

Pedicure leczniczy – dla kogo? 

Skorzystać z niego może każdy, kto chce mieć gładkie, zadbane oraz zdrowe stopy. Zaleca się go, gdy pacjentowi zależy na pozbyciu się problemów w obrębie paznokci, skóry stóp bądź utrzymaniu stopy w zadowalającej kondycji. Szczególnie warto, by skorzystali z niego:

 1. Diabetycy, którzy mają delikatną i podatną na urazy skórę. Wymagają oni odpowiedniej opieki z użyciem pedicure’u dla diabetyków. 
 2. Kobiety chodzące w butach na obcasie lub w zbyt ciasnym obuwiu. Długotrwały nacisk skóry skutkuje jej obumieraniem i narastaniem. W wyniku tarcia i nadmiernego ciepła tworzy się czop rogowy, naciskający na skórę. Powstają wówczas modzele, nagniotki, odciski. 
 3. Osoby starsze/seniorzy, u których skóra na stopach robi się delikatniejsza, sucha a także wiotka. Ponadto zmianom ulega grubość paznokci – ma to wpływ wiek oraz kłopoty w prawidłowej pielęgnacji i obcinaniu. 
 4. Osoby z łuszczycą, nadwagą, zaburzeniami krążenia – bardzo często cierpią na złą kondycję skóry stóp.
 5. Sportowcy – narażeni są na odciski i otarcia wskutek tarcia oraz nadmiernego ciepła. 

Na czym polega zabieg pedicure’u leczniczego? 

Pedicure leczniczy zazwyczaj składa się z poniższych etapów:

 1. Opracowanie paznokci. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad celem poznania pacjenta. Następnie zdejmuje on buty oraz skarpetki i rozsiada się wygodnie w profesjonalny fotelu z regulacją, dzięki czemu może się odprężyć. Skóra na stopach zostaje zdezynfekowana oraz oczyszczona przy użyciu specjalistycznych środków. Naskórek jest zmiękczany spray’em bądź żelem,  który zawiera mocznik lub szałwię lekarską. Paznokcie są skracane przy pomocy cążków,  wyrównane frezem. Natomiast wały przypaznokciowe oczyszczone ze zbędnych zrogowaceń i z zanieczyszczeń.
 2. Opracowanie stóp, gdzie nadmiar martwego naskórka usuwany jest za pomocą skalpela. To całkowicie bezbolesne. Skóra nie nagrzewa się i nie narasta zbyt szybko, tak jak w przypadku nadmiernego frezowania, czy używania pumeksu oraz tarek. Opracowanie polega także na usunięciu pęknięć tudzież nadmiernym zrogowaceń. Występujące modzele, odciski są także usuwane za pomocą skalpela oraz dłutka, które wyrównuje powierzchnię skóry na stopach. Frezarka służy do delikatnego wygładzenia naskórka. 
 3. Peeling’u odżywczo-witaminowym, z jagodami goji bądź masłem shea oraz  masażu, który następują po opracowaniu stóp. Peeling jest wmasowywany okrężnymi ruchami, wskutek czego usuwany jest martwy naskórek. Masaż natomiast pobudza krążenie krwi, co przekłada się na relaks oraz wyciszenie organizmu pacjenta,  a skóra na dolnych kończynach robi się gładka i jednocześnie nawilżona. Na koniec nakładany jest stosowny kosmetyk m. in. krem z lipidami w grubej warstwie, który musi pozostać na stopach przez kilka minut aż do wchłonięcia. Nie tylko nawilża, ale jak odżywia skórę. 

 

Pedicure leczniczy – efekty

Efekty widoczne są tuż po zabiegu. Ból, który występuje przy odciskach, pękających piętach oraz wrastających paznokciach zostaje zminimalizowany, a bardzo często wyeliminowany. Pedicure leczniczy daje ulgę stopom. Trzeba wiedzieć, że te bardzo zniszczone i zaniedbane potrzebują więcej niż jednego zabiegu. Stąd też najistotniejsza jest systematyczna pielęgnacja dolnych kończyn przy użyciu odpowiednich domowych preparatów bądź zaleconych przez specjalistę w gabinecie kosmetycznym. 

 

Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl
Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl