Należy zauważyć, że odpowiednie docieplenie dachu to długofalowa udana inwestycja w Twoje życie, dlatego ocieplając dach, należy wziąć pod uwagę docieplenie innych elementów domu, np. ścian. podłogi, a nawet fundamenty. Do izolacji dachów stosuje się różne materiały budowlane. Do izolacji dachów najczęściej stosuje się styropian, wełnę mineralną oraz natrysk pianki poliuretanowej. Aby zapewnić komfortowe warunki życia o każdej porze roku bez ponoszenia wysokich rachunków za ogrzewanie, należy właściwie i starannie dobrać izolację dachu.

Styropian do izolacji dachu

Jednym z pierwszych materiałów stosowanych do zmniejszenia przewodności cieplnej dachów i ścian był styropian. To ekspandowany styren i składa się z komórek – pęcherzyków powietrza. Zaletą styropianu jako izolacji dachu jest jego niewielka waga. Ze względu na zawartość powietrza materiał ten ma słabą przewodność cieplną. Posiada dobrą izolację akustyczną. Dobrze znosi zmiany temperatury.

Możesz użyć materiałów wodoodpornych, a także wysokiej jakości szwów i szwów oraz między styropianem a dachem. Czarna pleśń może tworzyć się na styropianie przy dłuższych okresach wysokiej wilgotności i niewystarczającej wymianie powietrza. Aby temu zapobiec, podczas montażu należy pozostawić odstęp 2 cm. Struktura materiału jest jednolita i pozbawiona mikroporów. Nie boi się dużych zmian temperatury. Inną jego cechą jest dość duża wytrzymałość na ściskanie.

Pianka poliuretanowa PUR do izolacji dachu

Dobrą alternatywą dla polistyrenu jest pianka poliuretanowa PUR. Pod względem ognioodporności pianka poliuretanowa przewyższa styropian, ponieważ jest całkowicie niepalna. Jest to substancja półpłynna, która łączy w sobie wszystkie zalety polistyrenu z wieloma zaletami. Dlatego dach ocieplony pianką zapewnia doskonałą izolację. https://ocieplanie-dachow.com.pl/ Po natrysku PUR przylega do podłoża, wypełnia wszelkie ubytki, stanowi integralną część z podłożem i nie pęka. Bez pustych przestrzeni, bez kondensacji, bez oblodzenia.

Zalety pianki poliuretanowej PUR do izolacji dachu

Docieplenie dachu

Docieplenie dachu

Pianka poliuretanowa to uniwersalny i wszechstronny materiał. W porównaniu z innymi materiałami izolacyjnymi, PUR ma niską przewodność cieplną (przewodność cieplna pianki poliuretanowej może wahać się w granicach 0,019-0,028 W/(m×K)), hydrofobowość (słaba nasiąkliwość) i dobrą przyczepność podczas natryskiwania. stosować do prostych i złożonych powierzchni, pionowych lub poziomych.

Podczas ocieplania dachu pianka poliuretanowa nakładana jest warstwami. Grubość tej warstwy nie powinna przekraczać 40-50mm (przy izolacji zamkniętokomórkowej), gdyż jednokrotne nałożenie warstw powyżej 40-50mm może powodować naprężenia w materiale, które mogą prowadzić do pękania, a nawet rozwarstwiania się materiału. PUR jest unikalnym materiałem izolacyjnym o niskiej przewodności cieplnej gazem obecnym w zamkniętej komórce. Taka konstrukcja zapewnia doskonałą izolację nie tylko dachu, ale także wszystkich innych elementów konstrukcji. Bezszwowa izolacja czyni ten materiał wyjątkowym. Żadna inna izolacja dachu nie może być tak szczelna jak zastosowanie pianki poliuretanowej.

Metoda ocieplenia dachu pianką poliuretanową PUR

Izolowanie dachów pianką poliuretanową to wszechstronna metoda wypełniania przestrzeni między krokwiami i belkami bez pozostawiania szwów i szwów, zapewniająca wysoką szczelność izolacji. PUR tworzy izolacyjną hermetyczną barierę pomiędzy strychem domu a światem zewnętrznym, zapewniając tym samym niezawodną ochronę przed konwekcją, przenoszeniem ciepła i kondensacją, a także ochronę przed hałasem, kurzem oraz różnymi owadami i alergenami. Energia cieplna wewnątrz budynku jest przekazywana przez dach poprzez konwekcję i przewodnictwo cieplne.

Przewodność cieplna i izolacja dachów z pianki poliuretanowej

Przewodzenie ciepła występuje, gdy ciepło jest przenoszone z gorętszej części ciała stałego do gorętszej części ciała stałego w wyniku zderzeń cząstek. Oznacza to, że bez odpowiedniej izolacji ciepło może zostać utracone przez krokwie, ściany i podłogi poddasza. Koszt ocieplenia dachu pianką poliuretanową https://www.ocieplanie-dachow.waw.pl/ minimalizuje przenikanie ciepła na zewnątrz przez poddasze. Przenikanie ciepła z krokwi, ścian, belek dramatycznie spowalnia, co ostatecznie skutkuje bardziej komfortowym, ciepłym i komfortowym klimatem wewnątrz domu.

Preparat do ocieplenia dachu pianką poliuretanową PUR

Brud i kurz należy usunąć przed nałożeniem pianki poliuretanowej na powierzchnie izolacyjne. Istnieje wiele rodzajów pokryć dachowych i sposobów ich montażu, które należy rozważyć przed ociepleniem dachu pianką poliuretanową. Nawet jeśli Twój dach jest wykonany z asfaltu, gontów ceramicznych lub metalowych, praca wykonana przez ekspertów zminimalizuje negatywny wpływ operacji.

Wykwalifikowana kadra rozważy wszystkie wymagania, sprawdzi stan dachu, drewna, istniejące ocieplenie i doradzi, jaki materiał jest najlepszy dla Twojego domu. Uzbrojony w umiejętności niezbędne do wykonywania izolacji z pianki poliuretanowej, przy użyciu najlepszego profesjonalnego sprzętu, fachowiec wykona wszystkie niezbędne prace związane z instalacją i izolacją dachu pianką poliuretanową w możliwie najkrótszym czasie i bez dodatkowych kosztów.