Implanty dentystyczne w Szczecinie słyną z wygodnego leczenia, zachowania naturalnych zębów i doskonałej estetyki. Przed wszczepieniem implantów zębowych w Szczecinie lekarz implantolog dobiera najodpowiedniejszy rodzaj i przeprowadza zabieg w sposób przywracający funkcje estetyczne i żucia brakującego zęba. Efekt sprawi, że Ty i Twoje otoczenie będziecie szczęśliwi!

Czym są implanty dentystyczne?

Implantacja to zabieg chirurgiczny, podczas którego w dziąsłach umieszcza się sztuczne korzenie zębów. zastrzyk. Naśladuje korzeń zęba i może być wykonany z różnych materiałów: tytanu, cyrkonu. Rodzaj materiału zastosowanego w szczecińskich implantach zębowych decyduje o trwałości i długowieczności implantów – doboszimplanty.pl/cennik/.

Najczęściej stosowane do implantów:

 • Tytan i jego stopy  : zawierające aluminium, wanad, niob, molibden itp. Implanty są trwałe, lekkie, nieodrzucane przez organizm i niedrogie. Czas, jaki mogą służyć, to 25 lat, ponieważ tytan jest związany z tkanką kostną. To najczęstszy rodzaj implantu.
 • Cyrkon : stosować, gdy pacjent jest uczulony na metale. Kolejną ważną zaletą jest to, że takie korzenie nie są widoczne przez dziąsło. Jednak implanty cyrkonowe są najdroższymi z istniejących implantów.

W większości przypadków wizualnie kształt implantu może być:
Śruby lub kołki, pręty lub cylindry, płytki – stosowane, gdy szczęka jest zbyt cienka.

Projektowanie implantów zębowych obejmuje następujące poziomy:
Poziom 1 – Korzenie – Korzenie w gumie do żucia.
Poziom 2 – tzw. łącznik – nakręcamy na główkę adaptera korony.
Poziom 3 – Górna część, korona.

Kiedy mieć implanty zębowe w Szczecinie

Dentyści mogą zalecić ekstrakcję zęba, ponieważ:

 • Próchnica pochłania ponad 70% koron.
 • Zęby stają się zbyt ruchome, aby można je było naprawić
 • Został złamany lub w okolicy urazu szczęki z powodu urazu.
 • Może prowadzić do powikłań, takich jak torbiele, przetoki i przewlekłe stany zapalne
 • Ułożenie zębów koliduje z leczeniem ortodontycznym, uszkadza policzki, język itp.
 • Brakujące zęby mogą nie tylko zrujnować piękno Twojego uśmiechu, ale również bezpośrednio wpłynąć na Twoje zdrowie.
 • Prawidłowe uzębienie to dobrze skoordynowany mechanizm, który może zawieść, jeśli zostanie naruszona jego integralność.
Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne

Ponadto zaczynają cierpieć nie tylko inne zęby, ale także dziąsła i cała szczęka. Po okresie ekstrakcji zęba mogą wystąpić następujące problemy: nawet usunięcie tylko jednego zęba może prowadzić do krzywego i postępującego niszczenia pozostałych zębów, a także zniszczenia całego zgryzu.

Wada zgryzu może wpływać na szczękę, powodując ból szyi, głowy i kręgosłupa, a przy braku zębów może również wpływać na dziąsła, w których się znajduje. Zaburzenia mowy to powikłania narządów ruchu: zmiany w ruchliwości mięśni twarzy związane z wyrazem twarzy, otwieraniem i zamykaniem ust.

Konsekwencje wyglądu – pojawienie się zmarszczek, zmiany krzywizny i proporcji twarzy, zapadnięte policzki i usta, powstanie podwójnego podbródka. Człowiek zaczyna również cierpieć na problemy żołądkowo-jelitowe związane ze zmianą diety z powodu braków w uzębieniu. Co zrobić, jeśli brakuje zęba? Prawidłowym rozwiązaniem jest wstawienie nowego zęba zamiast usuniętego zęba. Ten proces nazywa się implantacją dentystyczną. W Szczecinie jest często wykonywany i doceniany przez pacjentów.

Wszczepienie implantu dentystycznego w doboszimplanty.pl składa się z następujących etapów:

Etap 1 – Implant umieszczany jest w znieczuleniu miejscowym, co trwa około 10 minut. Szwy są usuwane po 10-14 dniach.

Etap 2 – Po 3 miesiącach tzw. 7-14 dni na montaż urządzenia do modelowania dziąseł. Jest to mały cylinder ze śrubą, który wkręca się w implant, aby stworzyć w dziąśle otwór pod przyszłą koronę.

Etap 3 – Montaż łącznika lub odbudowa. Korona ma żywotność od 5-7 do 15-20 lat, w zależności od materiału. Implanty nie mogą być wymieniane podczas wymiany koron.

Jak długo po implantacji będziesz odczuwać ból?

Intensywność i czas trwania bólu zależy od kilku czynników: liczby i rodzaju implantów, złożoności zabiegu oraz charakterystyki pacjenta. Średni czas rekonwalescencji to około 10 dni. Główne objawy, gdy coś pójdzie nie tak, to obrzęk i temperatura ciała, jeśli ból nie ustąpi. W takim przypadku mogą pojawić się komplikacje. Właściwy tryb życia (zbilansowana dieta, umiarkowane ćwiczenia) to jeden z najważniejszych czynników wpływających na gojenie implantów. Regularne przeglądy stomatologiczne zapobiegną powikłaniom po każdym zabiegu na fotelu dentystycznym.

Dlaczego implanty się nie przyjmują?

Nie mogę powiedzieć z jakiegoś konkretnego powodu. Odrzucenie implantu zęba może nastąpić, gdy:

   • Implant został wykonany nieprawidłowo.
   • Gorsze materiały stomatologiczne.
   • Alergicy.
   • Nieprzestrzeganie porady dentysty.
   • Ogólny spadek odporności fizycznej i innych aspektów.

Niestety implanty jeszcze się nie zakorzeniły, o czym świadczą następujące oznaki:

   • Obrzęk i zaczerwienienie w miejscu implantacji.
   • Ból, zwłaszcza przy naciskaniu na dziąsła.
   • Ropne wydzieliny z dziąseł.
   • Wysoka temperatura ciała.
   • Wygląd nieświeżego oddechu
   • Mobilność implantu.
   • Krwawienie.

Jeśli wystąpi co najmniej jeden z tych objawów, natychmiast udaj się do dentysty. W takim przypadku tylko on może dokładnie powiedzieć, co ma robić.

Podsumowanie

Artykuł dotyczy implantów dentystycznych oferowanych w Szczecinie, które cieszą się renomą ze względu na komfort leczenia, zdolność do zachowania naturalnego wyglądu zębów i wysoką estetykę. Przed przystąpieniem do wszczepienia implantu, lekarz implantolog dokładnie dobiera typ implantu, który najlepiej odpowiada potrzebom pacjenta. Proces ten obejmuje nie tylko wybór odpowiedniego implantu, ale także przeprowadzenie zabiegu w taki sposób, aby przywrócić zarówno funkcje estetyczne, jak i żucia utraconego zęba. Podkreśla się, że efekt końcowy leczenia jest bardzo satysfakcjonujący zarówno dla pacjenta, jak i jego otoczenia, co potwierdza wysoką jakość oferowanych usług implantologicznych w Szczecinie.