Namioty na wesele wynajem cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż coraz większa liczba narzeczonych pragnie, aby ich przyjęcie weselne było oryginalne. Weselom w namiotach ciężko zaś oryginalności odmówić. Aby jednak taka impreza była udana, należy odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju przygotowań wymaga wesele organizowane w namiocie. Na szczęście, namioty eventowe wynajem stają się coraz bardziej dostępne. 

Dla kogo przyjęcie weselne w namiocie?

Zanim zdecydujemy się na organizację przyjęcia weselnego w namiocie, należałoby odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy takie rozwiązanie jest w zasadzie dla nas. Niestety, wesela w namiocie, mimo swojego niepodważalnego uroku, nie będą dobrą opcją dla wszystkich. Na pewno jednak będą zadowolone z nich pary, które cenią sobie oryginalne rozwiązania. Miłośnikom tradycyjnych rozwiązań, wesele w namiocie raczej nie przypadnie do gustu. Na pewno jednak, namioty bankietowe wynajem to opcja dla par, które pragną, by ich wesele wyróżniało się na tle innych. Nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że przyjęcia organizowane w namiotach nadal nie cieszą się ogromną popularnością. Nadal większość par decyduje się na urządzenie przyjęcia weselnego w jakimś lokalu. Najczęściej są to domy weselne, remizy, rzadziej hotele czy spa. Wesele w namiocie jest więc swoistym ewenementem. Na pewno jednak organizacja wesela w namiocie ma sporo plusów. Przede wszystkim to propozycja atrakcyjna pod względem finansowym. Jeżeli mamy dużą rodzinę i spore grono przyjaciół, duży namiot będzie w sam raz na przyjęcie. Wynajem ogromnej sali w lokalu weselnym byłby bowiem rozwiązaniem wysoce kosztownym. Z całą pewnością warto zaznaczyć, że przyjęcia weselne w namiocie mają szansę przypaść do gustu romantykom. Namiot można umieścić bowiem w wielu miejscach, także na łonie natury. Jeżeli wesele organizowane jest w lecie, wieczorem para może wymknąć się z namiotu i podziwiać księżyc czy gwiazdy błyszczące na niebie. 

 

Zwróć uwagę na odpowiednie wyposażenie i dekoracje

Każda z par, która decyduje się na organizację wesela w namiocie, musi zwrócić uwagę na pewne ważne kwestie. Przede wszystkim, rozmiar namiotu, w którym odbywać się będzie przyjęcie, musi być odpowiedni. Niedopuszczalne jest organizowanie przyjęcia dla dużej liczby gości w małym namiocie. Byłoby to nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Ponadto, jeśli wesele organizowane jest latem, należy zatroszczyć się o klimatyzację. Namioty mają bowiem to do siebie, że wyjątkowo szybko się nagrzewają. W lipcowe lub czerwcowe popołudnie, temperatura w namiocie mogłaby więc stać się nie do zniesienia. Ucierpiałoby na tym nie tylko samopoczucie biesiadników, ale i większość potraw. Jeśli jednak wesele w namiocie organizowane jest jesienią albo zimą, pomyśleć należy o Jaki namiot na wesele?ogrzewaniu. Wynajem nagrzewnic olejowych lub wynajem nagrzewnic elektrycznych to rozwiązania, które przychodzą z pomocą. Ciekawym rozwiązaniem może być również wynajem nagrzewnic gazowych. Warto zastanowić się nad tym, który rodzaj ogrzewania będzie najlepszym z możliwych rozwiązań. Nie ulega wątpliwości, że na większości przyjęć weselnych goście oddają się zabawom tanecznym. Należałoby więc postarać się o parkiety taneczne. Najważniejsze jest to, aby powierzchnia przeznaczona do tańca była stabilna i w miarę równa. W przeciwnym bowiem razie o nieszczęśliwy wypadek nietrudno. Nikt zaś nie chciałby, aby na jego weselu stała się komuś krzywda. Takie zdarzenie mogłoby przyćmić radość nowożeńców ze ślubu oraz przyjęcia weselnego. Ponadto, młoda para musi rozważyć dobór odpowiednich dekoracji. Namiot warto udekorować zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Jeśli wesele ma jakiś motyw przewodni, warto postarać się o tematyczne dekoracje. Niemal zawsze sprawdzają się kwiaty, zarówno te żywe jak i sztuczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że żywe kwiaty dość szybko mogą zwiędnąć. 

Co jeszcze należy mieć na uwadze?

Każda para, która organizuje przyjęcie w namiocie, musi zastanowić się nie tylko nad wynajmem parkietu czy nagrzewnic. Dekoracje również nie wystarczą. Konieczne jest również wypożyczenie krzeseł oraz wynajem stołów. Warto zatroszczyć się o to, aby zarówno krzesła jak i stoły były wygodne. W przeciwnym razie spożywanie posiłków nie będzie dla gości przyjemnością. Ponadto, warto postarać się o wynajem barów, jeśli chcemy, aby na weselu serwowane były drinki. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba par. Nie ma się temu co dziwić, gdyż bar z napojami znacząco zwiększa atrakcyjność przyjęcia. Każdy, kto organizuje przyjęcie w namiocie musi również pamiętać o ryzyku jakie się z tym wiąże. Niestety, czasami warunki pogodowe mogą utrudnić lub uniemożliwić imprezowanie. Mowa tu przede wszystkim o sytuacjach skrajnych. Bardzo gwałtowne burze z ulewami, gradem i porywistym wiatrem najczęściej nie będą skutkować przerwaniem imprezy. Z całą jednak pewnością mogą sprawić, że goście poczują się zaniepokojeni. Niestety, pogodę nie zawsze da się przewidzieć.