Po czym poznamy dobry warsztat samochodowy? Jeśli tylko słyszysz w swoim samochodzie jakieś niepokojące dźwięki, to sprawdźmy to póki Twój samochód jeszcze jeździ. Jeśli nie znamy się na mechanice samochodowej, to pora poszukać dobrego warsztatu samochodowego. Duży wybór warsztatów samochodów nie ułatwia nam wyboru. 

Sprawdźmy reputację warsztatu samochodowego

Pierwsze co powinniśmy zrobić, to na pewno zrobić mały research w sieci. Musimy poznać opinie dotyczące interesującego nas warsztatu. Jeśli przeważają opinie negatywne to zrezygnujmy z danemu warsztatu. Opinie pozytywne oczywiście kierują nas bliżej danego warsztatu samochodowego. Warto pokusić się o dopytanie znajomych oraz rodziny o polecany warsztat samochodowy. Najlepiej jest trafić z polecenia do danego mechanika. Bardzo pomocna okaże się baza warsztatów samochodowych dostępna w sieci. Dzięki niej możemy nie tylko sprawdzić opinie, ale także umówić wizytę online i sprawdzić dokładnie ofertę.

Rozliczenie jasne za wykonaną pracę

Musimy mieć świadomość, że dobry fachowiec jest w stanie oszacować konkretne koszty naprawy samochodu. Każda osoba powinna być wyczulona na sytuacje, w których mechanik po podaniu cenie orientacyjnej narzeka na to, że zapomniał doliczyć kilku kosztów czy też naprawa trwała o wiele dłużej od założeń. Możemy być jednak spokojni, ponieważ warsztaty samochodowe są obecnie na coraz wyższym poziomie. Wychodzą naprzeciw wymaganiom klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Warsztaty są już obecne w świecie internetowym. Możemy wiele o danym warsztacie poczytać w sieci, nie wychodząc kompletnie z domu.

Otwarta rozmowa z mechanikiem

Po czym poznamy dobry warsztat samochodowy?

Po czym poznamy dobry warsztat samochodowy?

Obojętnie z jakich fachowcem musimy porozmawiać, czy będzie to właśnie mechanik czy też hydraulik, to prawdziwy profesjonalista dokładnie nas wysłucha. Zapozna się ze wszelkimi objawami, które się pojawiły. Mechanik musi spojrzeć pod masę i oceni wstępnie cały zakres pracy oraz nas o tym poinformuje. W warsztacie profesjonalnym dowiemy się od razu, kiedy oraz także o której godzinie powinniśmy oddać samochód do naprawy, jaki przewidywany jest czas naprawy oraz to co najważniejsze, a więc koszt. Nie chcemy być rozczarowani zbyt wysoką ceną, na którą wcześniej się nie umawialiśmy. Dobry fachowiec zapyta nas dokładnie o przeszłość pojazdu. Jeśli tylko coś nam się wydaje podejrzane, to powinniśmy poszukać inny warsztat samochodowy. Po zakończeniu pracy możemy śmiało poprosić mechanika o to, aby pokazał nam zużyte części, które zostały wymienione. Będzie to dla niego spory test. Tak naprawdę jest to test na uczciwość.

Odległe terminy

Dużo o samym warsztacie samochodowym mówią wolne terminy. Jeśli mechanik wyznaczył nam termin na za dwa tygodnie, to jest to dobry znak. Najpewniej dany mechanik oraz warsztat samochodowy ma sporo pracy, a co za tym idzie naprawdę sporo klientów. Jeśli mechanik przyjmie nas na poczekaniu, to może się to nam wydawać nieco podejrzane.

Sprawdźmy stan warsztatu

Na pewno bardzo pomocne może się okazać sprawdzenie stanu warsztatu. Podczas rozmowy z właścicielem warsztatu czy też mechanikiem możemy przyjrzeć się nieco warsztatowi. Możemy ocenić jak pracują mechanicy, jak wygląda dokładnie warsztat oraz czy wszelkie miejsca pracy są odpowiednio przygotowane. Wydaje się to oczywiste, ale nie jest takie. Możemy ocenić śmiało (i to gołym okiem) czy samo miejsce u nas wzbudza zaufanie.

Najlepsze części samochodowe:

Podsumowanie

Pamiętajmy, aby nie sugerować się ceną. Nie może być tak, że wybieramy dany warsztat tylko dlatego, że oferuje nam najniższe ceny. Jest to nieodpowiedzialne. Podążając tym tokiem myślenia możemy mieć kłopot z trafieniem do naprawdę dobrego warsztatu. Musimy także sobie zapamiętać, że liczy się porównanie warsztatów. Dzięki temu ocenimy, który warsztat samochodowy będzie dla nas najlepszym wyborem, a który zupełnie nie poradzi sobie z naszym samochodem. Dużo o samym warsztacie mówi jego oferta. Im oferta jest bardziej rozbudowana, tym lepiej. Mamy większe możliwości.

Nie wybierajmy także warsztatu samochodowego, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jesteśmy przecież w stanie dojechać nawet do innego miasta. Czasem nieco dalej od nas funkcjonuje całkiem przyjemny warsztat samochodowy, w którym się nie zawiedziemy. Co więcej usługa będzie wykonana na możliwie najwyższym poziomie, a ceny także są przystępne.

Musimy wiedzieć, że takie miejsca naprawdę istnieją. Co jak co, ale musimy nieco poświęcić czasu na znalezienie możliwie najlepszego warsztatu. Wiemy mniej więcej już czym się kierować, a będzie zatem nam znacznie łatwiej. Doceńmy to. Ułatwiajmy sobie sprawę i zacznijmy poszukiwania w sieci. W ten sposób zaoszczędzimy nieco czasu. Co więcej dopiero później sprawdźmy to jak wygląda konkretnie w rzeczywistości. Czasem wygląda to lepiej, a czasem zauważamy, że wszystko jest nieco oddalone od rzeczywistości. Właśnie dlatego dokładne sprawdzenie jest takie ważne. Nikt nie chce przecież trafić do osoby, która tylko pogorszy stan samochodu.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl