Ile kosztuje kremacja psa? Bez wątpienia, smutek, który następuje po śmierci Twojego zwierzęcia jest przytłaczający. Jest to coś, z czym wszyscy właściciele zwierząt muszą się w końcu zmierzyć. Popularną opcją jest kremacja. Ale skąd wiesz, czy to dobry wybór dla Ciebie? W krematorium znajdziesz to samo, co w krematorium dla ludzi. Zazwyczaj panuje tam kojąca atmosfera, a pracownicy mają dla Ciebie szacunek i współczucie.

Pokój Pamięci – jeśli chcesz wybrać konkretną urnę, możesz zostać zabrany do pokoju, w którym są one prezentowane. Jeśli dokonujesz wstępnych ustaleń, prawdopodobnie spotkasz się z członkiem personelu w biurze lub innym miejscu, aby dokonać wszystkich niezbędnych wyborów. Krematorium – to pomieszczenie jest oddzielone od pozostałych i zawiera komorę kremacyjną. Niektórzy ludzie są zaskoczeni i zadowoleni z tego, jak czyste i sterylne jest to pomieszczenie w większości zakładów. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o procesie kremacji i kosztach z nią związanych.

Kiedy zacząć planować kremację psa?

Ile kosztuje kremacja psa?

Ile kosztuje kremacja psa?

Jeśli u Twojego psa zdiagnozowano śmiertelną chorobę, ale nadal ma dobrą jakość życia, może to być czas, aby rozpocząć planowanie, ponieważ nie ma sposobu, aby to obejść. Być może pozostały Ci tygodnie lub miesiące życia z Twoim psem, ale nigdy nie będziesz tego pewien. Innym momentem na rozpoczęcie planowania jest osiągnięcie przez Twojego psa wieku geriatrycznego lub wejście w okres końca “oczekiwanej długości życia” dla danej rasy (która różni się w zależności od rasy). Oczywiście są psy, które przekraczają średnią długość życia, ale mimo wszystko jest to dobry moment, aby zacząć się przygotowywać. Ponieważ psy instynktownie zaczynają zmieniać swoje zachowanie, kiedy zbliża się śmierć, kiedy zauważysz oznaki, że zdrowie Twojego zwierzęcia szwankuje, a zostało to potwierdzone przez weterynarza, powinieneś zacząć myśleć o kremacji. Oznaki umierającego psa mogą obejmować zmiany w apetycie, zmiany w pragnieniu, zmiany w świadomości, senność, spowolniony oddech i zmniejszone zainteresowanie rzeczami, które pies wcześniej lubił. Badania pokazują, że oznaki umierania psa są bardzo typowe, więc w większości przypadków zauważysz je i będziesz w stanie stwierdzić, że Twój pupil zachowuje się inaczej.

Sposoby kremacji psa

Istnieją dwa sposoby wykonywania kremacji. Tradycyjna kremacja dezintegruje ciało za pomocą ognia i płomieni. Kremacja wodna, zwana również akwamacją, wykorzystuje roztwór zasadowy (przeciwieństwo kwaśnego) do rozpuszczenia ciała. W wyniku obu metod powstają prochy. Musisz wiedzieć, czy chcesz zachować prochy swojego zwierzęcia. Jeśli zdecydujesz się na kremację prywatną, Twój zwierzak zostanie skremowany sam, a prochy zostaną zebrane i zwrócone Tobie. Jeśli po śmierci zwierzęcia nie jesteś przywiązany do jego ciała i nie chcesz zachować szczątków, możesz zdecydować się na kremację zbiorową (grupową). Utylizacja prochów w grupie należy do krematorium. Niektórzy rozsypują je na cmentarzu lub w morzu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób traktowane są prochy Twojego zwierzęcia, zapytaj o to konkretnego usługodawcę. Umieszczenie prochów zwierzęcia w urnie jest najczęstszym sposobem, w jaki ludzie trzymają swojego zmarłego pupila w pobliżu. Istnieje jednak wiele kreatywnych sposobów, aby uczcić pamięć swojego psa. Możesz mieć spersonalizowane pamiątki wykonane z prochami swojego pupila, w tym biżuterię, szklane przyciski do papieru, a nawet diamenty. Możesz też rozważyć wysłanie prochów swojego pupila w spektakularny sposób. Prochy mogą być rozsypane w oceanie lub ulubionym jeziorze Twojego psa, w lesie lub na szczycie góry, gdzie uwielbiał wędrować z Tobą.

Polecamy uwadze:

Proces kremacji psa

Zwierzęta domowe mogą być kremowane zarówno w zwykłych krematoriach, jak i tych, które są specjalnie dedykowane do kremacji zwierząt domowych. Podczas tego procesu ciało zwierzęcia umieszczane jest w urządzeniu do kremacji i poddawane działaniu wysokiej temperatury sięgającej 1000 stopni Celsjusza. Dzięki temu intensywne ciepło i odparowanie redukuje materię organiczną do pyłu i wysuszonych kości. Następnie przy pomocy magnesu lub ręcznej kontroli usuwane są z pyłu chirurgiczne, szpilki, pręty, metki, połamane kawałki obroży i inne metalowe przedmioty. Wreszcie, kremacje są sproszkowane, aby uzyskać gruby piasek-jak proszek o jednolitej konsystencji. Prochy te są następnie wsypywane do szczelnie zamkniętej plastikowej torby, kartonu lub puszki i zwracane właścicielowi. Wówczas można przenieść skremowane szczątki do urny przeznaczonej do przechowywania prochów zwierzęcia domowego. Po otrzymaniu prochów można je rozsypać, przechować lub zakopać. Najczęściej szczątki są zwracane tego samego dnia lub następnego (chyba, że jest to kremacja zbiorowa). Skremowane szczątki mają zazwyczaj bladobiały kolor. Kolor ten może się jednak różnić ze względu na niektóre leki lub problemy zdrowotne. Czas kremacji zależy od rodzaju posiadanego zwierzęcia. Jaki jest koszt kremacji psa? Koszt zależny jest od wagi zwierzęcia – kremacja psa ważącego do 5 kg wiąże się z wydatkiem około 500 zł. Natomiast zwierzę o wadze do 10 kg to koszt nawet 1000 zł.