Kremacja zwierząt Szczecin: kiedy nadchodzi ten bardzo smutny dzień i właściciel musi podjąć decyzję o eutanazji zwierzęcia, pojawia się kolejne pytanie – jak pochować ukochanego psa lub kota? Najczęściej decyzja zapada na rzecz ogólnej kremacji zwierzęcia, w tej sytuacji właściciel otrzymuje niewielką ilość prochów. Jednak coraz częściej odbywa się indywidualna kremacja zwierząt w animaleden.pl/kremacja-zwierzat-szczecin/, zrozpaczeni właściciele mogą uczestniczyć w tym procesie lub otrzymać nagranie z jego rozpoczęcia oraz urnę z prochami.

Kremacja zwierząt w Szczecinie

Przez wiele lat, gdy kot, pies, królik mieszkał z Tobą i dawał swoją miłość, stał się członkiem rodziny. Jesteśmy zobowiązani do godnego pożegnania naszych czworonożnych pupili. Ogólna i indywidualna kremacja zwierzęcia jest właściwą decyzją po ich śmierci. W prostych i zrozumiałych słowach kremacja to spalenie zwłok. Ceremonia znana jest od czasów starożytnego Rzymu i starożytnej Grecji.

Czy można samodzielnie dokonać pochówku zwierzęcia? Nie jest to możliwe, to działanie nielegalne i z punktu widzenia warunków sanitarnych zakopywanie zwierzaka pod drzewem w lesie jest błędem i jest obwarowane karą. Dzikie zwierzęta mogą wykopć zwłoki co czasami staje przyczyną rozprzestrzeniania się chorób nie tylko dla nich, ale również dla innych zwierząt lub ludzi chodzących po lesie.

W Szczecinie jest legalny i oficjalny cmentarzy dla zwierząt, gdzie można pochować pupila, można skremować jego zwłoki i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu lub zabrać urnę do domu. Korzystając z usług krematorium zwierząt w Szczecinie można liczyć na odbiór i przewiezienie zwłok a także dostarczenie urny z prochami właścicielowi zwierzęcia. Aby zabrać pupila w ostatnią podróż i zrobić to w cywilizowany sposób, jak to od dawna jest praktykowane w rozwiniętych krajach świata, oferowana jest tak potrzebna usługa jak kremacja.

Co to jest ogólna kremacja zwierząt w Szczecinie?

Po śmierci lub eutanazji zwierzęcia przyjeżdża lekarz weterynarii, aby zabrać martwe zwierzę do krematorium. Tam jego ciało umieszcza się w specjalnej komorze, w której utrzymuje się stała temperatura co najmniej 850 stopni. Kremacja ogólna polega na umieszczeniu kilku ciał w piecu, a następnie ich spaleniu. Prochy po kremacji przewożone są do specjalnie wyznaczonego miejsca, w którym odbywa się pochówek.

Czym jest kremacja indywidualna w Szczecinie?

Indywidualna kremacja zwierząt przeprowadzana jest w porozumieniu z właścicielem. Oznacza to, że albo w dniu dostarczenia ciała, albo w innym dniu wyznaczonym przez samego właściciela odbywa się kremacja. Istnieje możliwość obecności właściciela przy indywidualnej kremacji zwierzęcia w Szczecinie, a także nagrania wideo. W przypadku kremacji indywidualnej kotów i psów spalanie zwłok odbywa się w oddzielnej komorze, co pozwala na otrzymanie prochów tylko z jednego ciała. Prochy zwracane są właścicielowi w urnie. Na życzenie krematorium zwierząt może dostarczyć porcelanową lub ceramiczną urnę.

Zasady kremacji zwierząt w Szczecinie

Zwierzęta nie są wyrzucane na wysypisko! Pracownicy krematorium zwierząt w Szczecinie w porównaniu z innymi uważają to za niemoralne i niesprawiedliwe. Ich zasadą jest tylko uczciwa praca i wywóz martwych zwierząt do krematorium. Przeprowadzana jest kremacja ogólna lub indywidualna zwierząt, a także kremację z udziałem właściciela oraz rejestracja wideo samej kremacji.

Opieka nad martwym zwierzęciem

Wszyscy lekarze weterynarii, którzy przeprowadzają eutanazję oraz pracownicy wykonujący kremację zwierząt, bardzo ostrożnie podchodzą do ich zwłok. Ich główną zasadą podczas tej procedury jest to, aby godnie wysłać czworonożnego przyjaciela. Koszt kremacji zwierzęcia w Szczecinie jest ustalony i określony w cenniku, w zależności od wagi.

Ceny za kremację zwierząt w Szczecinie

Pochowanie ciała zwierzęcia w pobliżu miejsc zamieszkania ludzi jest prawnie zabronione. Aby ominąć zakaz i uhonorować pochówek szczątków zmarłego zwierzęcia w domu lub w jego ulubionym miejscu, można skorzystać z usługi skremowania jego zwłok. Wystarczy zadzwonić do firmy zajmującej się kremacją zwierząt w Szczecinie w celu konsultacji, realizacji czynności i szybkiego załatwienia biurokratycznych niuansów. Wtedy specjalista przyjedzie pod wskazany adres i zabierze zwierzę do krematorium, traktując jego ciało z szacunkiem.

Kremacja zwierząt w Szczecinie obejmuje:

  • Wyjazd weterynarza do domu i wykonanie eutanazji w domu, jeśli śmierć oszczędzi udręki pupilowi.
  • Zapewnienie specjalistycznego transportu i worków z przeszkolonymi pracownikami do transportu zwłok.
  • Dodanie zdjęcia do urny, aby zachować indywidualność i długą pamięć przyjaciela.

Po kremacji zwierzaka https://www.facebook.com/KremacjaZwierzatSzczecin można umieścić na półce w domu elegancką urnę, która zawsze będzie przypominać o zmarłym towarzyszu. Klientom oferowany jest szeroki wybór, od tanich wyrobów z tworzyw sztucznych po piękne naczynia z granitu lub marmuru, zdobione intarsjami z metali szlachetnych. Można je umieścić w grobie na cmentarzu dla zwierząt lub trzymać w mieszkaniu. Wiele osób woli z godnością wysłać swojego ukochanego psa lub kota do innego świata, oddając hołd i zamawiając kremację zwierząt w Szczecinie.