Bus towarowy to pojazd o średnim tonażu i przestronnym przedziale, który może pomieścić ładunek o masie do 3,5 tony. Drzwi takiego auta można otwierać szeroko, dzięki czemu uda się w nim przewozić nawet nieporęczne przedmioty, które z łatwością można włożyć w otwór drzwiowy. Jednocześnie w kabinie busa z pewnością znajdzie się miejsce dla kilku członków rodziny lub kilku pracowników. Wynajem busa towarowego to niska cena i korzystne warunki.

Kto potrzebuje busa towarowego?

Kompaktowy i pojemny bus towarowy można wynająć w następujących celach:

 • Do przeprowadzki. Najczęściej ludzie wynajmują takie samochody, aby przewozić meble i rzeczy z jednego domu do drugiego.
 • Dostarczanie towarów. Małe firmy wynajmują busy dostawcze, aby dostarczać towary do sklepów, jednocześnie eliminując konieczność płacenia za własne utrzymanie pojazdu. Wynajęcie busa jest bardziej opłacalne, jeśli transport ma charakter okresowy lub sezonowy, a nie stały. Wynajem może obejmować opłatę nie za godzinę, ale za dobę. Opłaca się wynająć taki samochód, jeśli po prostu nie ma gdzie zaparkować. To świetne rozwiązanie, nawet, jeśli zepsuje się własny firmowy dostawczak.
 • Wynajem busa towarowego na okres budowy. Podczas remontu lub budowy trzeba będzie wielokrotnie chodzić do supermarketu budowlanego na zakupy. Jednocześnie dostawa ze sklepu pod drzwi zwykle nie jest tania, dlatego lepiej wynająć busa na kilka przesyłek.
 • Wynajem busa towarowego to szybki, wygodny i opłacalny sposób na rozwiązanie każdego problemu transportowego. Na całym świecie tę usługę doceniły zarówno osoby prywatne i przedsiębiorcy, ponieważ ten pojazd umożliwia także transport mebli lub sprzętu AGD.

Jakie są koszty wynajmu?

Ile kosztuje wynajem busa towarowego? Wypożyczalnie busów ustalają własne ceny i warunki korzystania z wynajmu busów towarowych. Dla przykładu można podać ceny z limitem i bez limitu kilometrów i tak: bus towarowy o ładowności do 1200 kg

 • Przy limicie do 200 km – cena za 5 godzin wynajmu około 200 złotych.
 • Na jeden dzień przy tym samym limicie około 280 złotych na dobę, bez limitu około 300 zł
 • Na jeden tydzień przy tym samym limicie około 260 złotych na dobę, bez limitu około 290 złotych
 • Na dwa tygodnie przy tym samym limicie około 200 złotych na dobę, bez limitu 280 złotych
 • Na miesiąc przy tym samym limicie około 4000 złotych/m-c, bez limitu około 6000 zł/m-c
 • Kaucja około 1000 złotych.

Na rynku działają także wypożyczalnie busów towarowych, które nie ustalają limitu kilometrów i nie pobierają kaucji i tak np.:

 • Wynajem busa towarowego do 2 dni – cena za dobę około 220 złotych
 • Wynajem busa towarowego do 4 dni – cena za dobę około 190 złotych
 • Wynajem busa towarowego do 6 dni – cena za dobę około 170 złotych
 • Wynajem busa towarowego do 7 dni – cena za dobę około 150 złotych.

Jak widać im dłuższy czas trwania wynajmu tym ceny za dobę są niższe.      

Busy transportowe to praktyczne, niezawodne i nowoczesne pojazdy, które łączy w sobie zwrotność samochodu osobowego z przestronnością ciężarówki. Busem z łatwością można przewieźć małe i ponadgabarytowe ładunki. Jednocześnie wyróżniają się ekonomią, jeśli chodzi o zużycie paliwa. Takie pojazdy stały się prawdziwym dobrodziejstwem dla biznesmenów i prywatnych osób, które potrzebują przewozić meble lub dostarczać towary.

Busy towarowe do wielu zadań

Ile kosztuje wynajem busa towarowegoBusy towarowe to mocne pojazdy, zaprojektowane specjalnie po to, by stać się wiernym towarzyszem i niezastąpionym pomocnikiem podczas transportu towarów. Ze względu na swoje zalety od dawna stały się integralną częścią floty każdego biznesmena zajmującego się transportem ładunków. Wiele modeli nowoczesnych busów towarowych wyposażonych jest w fotel kierowcy z podłokietnikami i mechaniczną regulacją wysokości, radio CD, klimatyzację i elektryczne szyby przednie. Ale by wykonać transport towarów trzeba znaleźć firmę, która zapewni wynajem. Wszystkie busy towarowe przed wyjazdem przechodzą w wypożyczalni samochodów pełny przegląd techniczny: pozwala to uniknąć awarii i nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Wynajem busa towarowego bez kierowcy: zalety

Wynajmując busa towarowego bez kierowcy można liczyć na wiele korzyści. Po otrzymaniu takiego samochodu będzie można przewieźć towar w dogodnym dla siebie czasie – nawet w nocy. Jednocześnie wynajem będzie tańszy, ponieważ opłata za wynajem busa z kierowcą może być godzinowa i zależy od czasu trwania trasy. Dzięki temu wynajmując busa towarowego bez kierowcy, będzie można zaplanować optymalny harmonogram pracy. Flota wypożyczalni samochodów posiada pojazdy o różnej ładowności, dzięki czemu można wybrać samochód, który idealnie pasuje do określonych celów i wielkości ładunku.

Jeśli klienci nie chcą brać odpowiedzialności za wynajęty samochód lub nie mają prawo jazdy, decydują się na opcję z kierowcą. Jeśli jednak auto po zakończeniu okresu najmu ulegnie zabrudzeniu, porysowaniu lub ulegnie wypadkowi, odpowiada za to kierowca, a klient w takiej sytuacji jest traktowany jak zwykły pasażer. Jednak doświadczeni kierowcy dobrze znają przepisy ruchu drogowego i nie wpadają w tarapaty. Kierowca w wynajętym samochodzie to miły towarzysz, który potrafi rozweselić i podtrzymać rozmowę.